Automatyzacja testów, systemy wbudowane – elementy i działalność laptopa.

Zaczynając od początku objaśnimy co to są systemy wbudowane i do czego służą. A więc, system ten jest systemem specjalnego przeznaczenia, który jest globalną częścią obsługiwanego przez niego notebooka.

polecana strona

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Systemy wbudowane mają spełniać określone żądania ściśle zdefiniowane do obowiązków, które mają wykonywać (dodatkowe informacje na stronie www). Nie można więc nimi tytułować typowego wszechstronnego komputera osobistego indywidualnego. Każdy system wbudowany oparty jest na mikroprocesorze zaprogramowanym do robienia ograniczonej ilości zadań lub nawet wyłącznie do jednego. Zależnie od wydatkowania może mieścić oprogramowanie dedykowane jedynie temu urządzeniu ewentualnie system operacyjny wraz ze specjalizowanym oprogramowaniem. Na ogół decyduje o tym stopień niezawodności, jaki ma proponować dany system wbudowany.

Kliknij tu oraz zobacz przykłady, które też mówią o analizowanej kwestii. Znajdziesz tam informacje, które niewątpliwie pogłębią Twą wiedzę w tej sprawie.

Integralną zasadą jest, że im mniej złożone i specjalizowane jest oprogramowanie, tym w większym stopniu system jest bezawaryjny i pozwala szybciej reagować na incydenty krytyczne. Przechodząc do kolejnej części skoncentrujemy się na automatyzacji, notorycznie postrzeganej jak lek na problemy powiązane z niską jakością oprogramowania, która przejawia się poprzez potężną ilość defektów. Poniektórym wydaje się, że jeżeli przyspieszymy proces analizowania poprzez jego zautomatyzowanie to naraz auto-magicznie będziemy popełniać mniej błędów.


Wskazane jest aby jednak pamiętać o tym, iż o ile automatyzacja testów prędzej pokaże nam zauważalne objawy problemów z jakością naszego programu, to tych błędów nie rozwiąże. Tester oprogramowania współpracuje zasadniczo z programistami. Zdobywa funkcjonalność od programisty i testuje, czy są w niej błędy, czy funkcjonuje tak jak musi – według specyfikacji, czy działa wydajnie na wszystkich wzmacnianych przeglądarkach.

Masz chęć zgłębić więcej na ten wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem przenośnik do załadunku odnajdziesz interesujące dane, które Cię zaabsorbują.

Jeśli przejdzie przez tester z efektem pozytywnym to konkretną funkcjonalność systemu wdraża się do produkcji, albo do testów już u klienta, jeśli sobie tak zażyczył.

Podsumowując, podobnie automatyzacja testów jak i systemy wbudowane mają jedną wspólną cechę – obie tyczą się komputera. Z taką różnicą, że systemy znajdują zastosowanie właściwie we wszystkich dziedzinach, w których zmierza się to tego, by przyrządy codziennego użytku były tzw. „inteligentne” i mogły realizować coraz to trudniejsze czynności .