Atrakcyjna metoda na zdobycie coraz to nowych klientów

Jeżeli prowadzisz własną firmę, być może powinieneś zastanowić się nad wprowadzeniem w niej ciekawych rozwiązań, które mogą zapewnić Ci sporo nowych klientów. Kiedy zastanawiasz się nad dobrym sposobem, być może powinieneś rozważyć opcję drożenia programów lojalnościowych dla Twoim klientów. Jeżeli Twoja firma trudni się sprzedażą różnego rodzaju produktów, wówczas programy lojalnościowe b2b są naprawdę dobrym. Taki program lojalnościowy polega na tym, że osoba przy pierwszych zakupach w Twoim sklepie otrzymuje kartę stałego klienta, na którą później może zbierać punkty przy każdych następnych zakupach.

kupony lojalnościowe

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zbierze ich wystarczającą sumę, wtedy będzie mógł wymienić je na bon towarowy lub rabat na towary w Twoim sklepie.

Jeżeli szukasz interesujących informacji na omawiany temat, odwiedź naprawa zacisków hamulcowych nas, a z pewnością odnajdziesz interesujące fakty.

Dzięki przyznawaniu takich kart lojalnościowych bez wątpienia przyciągniesz wiele klientów do swojego sklepu. Jeśli ktoś już posiada kartę, wtedy niewątpliwie częściej będzie przychodził właśnie do Twojego sklepu – w ten sposób przecież będzie zbierał dodatkowe punkty, co bez wątpienia zachęci go do wybierania właśnie Twojego sklepu a nie innych. Jeżeli jeszcze zastanawiasz się nad sensem wdrożenia takiego programu lojalnościowego w swojej firmie, powiemy dodatkowo, że dobrze takie programy sprawdzają się przede wszystkim w sklepach spożywczych i w kosmetycznych. Jeśli natomiast prowadzisz zakład usługowy, wtedy program lojalnościowy również ma spory sens. Możesz rozdawać swoim klientom karty lojalnościowe i odnotowywać na nich każdą wizytę – kiedy przyjdą do Twojego zakładu odpowiednią ilość razy, wtedy następną usługę będą mieli wykonaną darmowo. Na ten temat więcej znajdzie się tu – .

Taki sposób motywacji klientów do wybierania właśnie Twojego zakładu jest z pewnością jednym z świetnych pomysłów. Jeśli jednak profil prowadzonej biznesu nie pozwala Ci na wdrożenie programów lojalnościowych, wtedy bez wątpienia powinieneś zastanowić się nad dużym motywowaniem swoich pracowników – w tym przypadku niewątpliwie dobrze sprawdzą się programy motywacyjne (przeczytaj więcej na tej stronie). Kiedy zorganizujesz konkurs na przykład na najlepszego pracownika miesiąca i obiecasz mu premię, wówczas zdecydowanie zauważyć, jak bardzo rosną wskaźniki sprzedaży. Podobnie świetny efekt daje zarówno dobrze skonstruowany program lojalnościowy, ale także program motywacyjny dla podwładnych.