Wypatrujesz nieszablonowej roboty? Zostań telefonistką!

Ostatnimi czasy pojawiło się wiele nowych zawodów, które wcześniej nie występowały. Ekspert od zasobów ludzkich, informatyk czy grafik komputerowy – są to dziedziny stosunkowo nowe na rynku. Istnieją również profesje, które spotykamy od wielu lat, jednak od niedawna nieco odmieniły swój wygląd. Mówimy tutaj o telefonistkach koordynujących system call center. Jak ewoluowała profesja osoby siedzącej na telefonie? Czy da się wyżyć na takiej pracy? Kto może się jej podjąć i czy trudno ją znaleźć?

Telefoniczna obsługa klienta

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Kiedyś, kobieta siedząca na infolinii miała za zadanie przekierowywać telefony. O cyfryzacji jeszcze wtedy nikt nie marzył, z tego powodu tego typu zadania były robione ręcznie. Później, wraz z unowocześnieniem telekomunikacji w mieszkaniach naszych rodaków, zaczęły pojawiać się nieco odmienne zadania. Różnego typu firmy zapraszały system call center do swoich siedzib – w określonych godzinach otwarta była infolinia, na której pracownica odpowiadała na pytania na temat oferowanych towarów i usług. Od kilkunastu lat pojawił się kolejny kierunek tej branży – to osoba przy słuchawce zaczęła sama dzwonić do wybranych ludzi, poszukując numerów w specjalnym banku, oferując różnego typu produkty.

Jeżeli masz chęć zgłębić uzupełniające wiadomości na omawiany tutaj temat, to przeczytaj to ważne opracowanie – ono też jest bardzo cenne.

Dużo szczegółów na ten temat znajdziesz pod linkiem .

Jeśli jesteś młodą, bystrą osobą, nawet studentem, bez problemu możesz rozpocząć pracę telefonistki sprzedażowej. Obecnie wiele firm zewnętrznych, zajmujących się tego typu usługami, szuka pracowników. Elastyczny grafik, dowolna liczba godzin wypracowywanych w miesiącu, przyjemna praca w ciepłym biurze. Mało tego, nie potrzebujesz samodzielnie wykręcać numeru klienta, system call center zrobi to dla ciebie, ty tylko masz za zadanie odpowiednio poprowadzić rozmowę. A w tym także nie ma nic trudnego – na początek pracy otrzymasz wszelkiego typu szablony rozmów, które krok po kroku opiszą ci, jak rozmawiać z konkretnym rodzajem klienta, w zależności czy twój dział trudni się sprzedażą produktów czy po prostu odpowiedzią na pytania. Dla najaktywniejszych pracowników, korporacje telefoniczne oferują stały etat na umowę o pracę, oraz kompletny pakiet socjalny – opieka medyczna, karnet na siłownię i znacznie więcej. Zobacz systemy call center.

System call center to całkiem świeży wynalazek, lecz już został zaadaptowany przez wiele firm. Jeśli pragniesz dorobić sobie troszkę grosza w czasie studiów, lub po prostu poszukujesz stałej, ciekawej pracy, zostań telefonistką! Jest to jeden z najbardziej rozwijających się fachów, dlatego miejsc pracy jest pełno.