Przesyłka międzynarodowa wymaga wielu formalności, ale jest zależne, gdzie ją wysyłamy. Zobacz, o co w tym chodzi

Czy zdajesz sobie sprawę, jakimi kwestiami różnią się przesyłki krajowe od międzynarodowych? Pytanie wydaje się dosyć proste, gdyż każdy wie, że przesyłki za granicę są bardziej kosztowne, natomiast ich doręczenie trwa większą ilość czasu. Pomimo to, korzystnie mieć na uwadze, iż jeśli chodzi o zagraniczne przesyłki, to są one opatrzone większymi trudnościami. Jest to szczególnie istotne dzisiaj, jak wielu nas wyjeżdża za granicę

.

Paczka kurierska

Autor: Carl Malamud
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wszystkie paczki posyłane za granicą potrzebują odprawy celnej, jaka jak wiadomo wiąże się z dodatkowymi formalnościami. Oznacza to jednocześnie, iż jeśli wysyłamy coś do kraju który jest w UE nasza przesyłka nie będzie podlegała odprawie celnej, jak niedrogie przesyłki kurierskie do Irlandii. Natomiast, inne przesyłki przesyłane poza teren UE muszą zostać odprawione w urzędzie celnym państwa, gdzie wysyłamy paczkę.

Czasami ciężko jest odnaleźć naprawdę użyteczne źródło (https://www.technicast.pl/), więc jeśli zainteresował Cię niniejszy tekst, to śmiało kliknij ten link.

W tej okoliczności nadawca zobligowany jest do dostarczenia kompletnej dokumentacji celnej. Najważniejsze to, by zapoznać się z przepisami celnymi, które obowiązują w danym kraju. Są to informacje odnoszące się do wymaganych dokumentów czy towarów, których nie może przewozić do danego kraju. Koszt tego rodzaju przesyłki zagranicznej z pewnością będzie bardziej wysoki niż krajowej. Jego cena będzie zależna od kilku czynników, jak parametry przesyłki, dystans, który musi ona pokonać. Jest zależne również od preferencji odnośnie czasu, w jakim będzie ona dostarczona. Rodzaj dokumentów, które musimy przygotować zależy od tego, co przesyłamy.

Czasami wystarczy nieskomplikowana deklaracja, tak jest, gdy posyłamy jedynie dokumenty. Trochę inaczej jest, kiedy wysyłamy upominki czy próbki towarów. Deklaracje powinny być w języku angielskim. Czasem możliwe, że będą konieczne pozostałe dokumenty, jak faktura lub świadectwo skąd pochodzi towar. Deklaracje celnie bezpłatnie dostaniemy na poczcie.

Korzystnie pamiętać, iż przesyłki, jakie potrzebują niestandardowych dokumentów mogą być trochę dłużej trzymane na granicy . Jak widzimy więc, przed posłaniem takiej przesyłki musimy dowiedzieć się kilku spraw, aby wszystko posłać planowo. W odmiennym razie może nas spotkać nieprzyjemna sytuacja, zaś nasza przesyłka nigdy nie będzie dostarczona do adresata. Pamiętajmy więc, aby dopełnić wszelkich formalności.