Marketing sportowy – kiedy możemy się z nim spotkać? – Dobrze jest to wiedzieć

Marketing sportowy polega na stosowaniu narzędzi marketingowych do wypromowania produktów lub usług powiązanych ze sportem. Mogą to być na przykład ubrania, sprzęt sportowy, usługi trenerskie itp. Gdzie jeszcze możemy mieć z nim do czynienia? Taki marketing niekiedy stosowany jest także w przypadku produktów, które nie są związane bezpośrednio ze sportem, jednak ma umacniać świadomość odbiorców o relacjach między reklamowanym produktem a dyscypliną sportu. Przykładem takiego stosowania marketingu sportowego może być wsparcie klubu piłkarskiego przez browar.

praca przy komputerze

Autor: Southbank Centre
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej, wizerunek sportowców jest obecnie często wykorzystywany również w reklamach produktów, które nie mają żadnego związku ze sportem,ale ze względu na popularność sportowca, czy też całej drużyny sportowej cieszą się dużą oglądalnością, a co za tym idzie zapewniają wysoką efektywność reklamy.

Czy posiadasz pytania w odniesieniu do opisywanej problematyki? Jeśli tak, to wejdź tu i poznaj informacje na przedstawiane zapytanie – na pewno będą one bardzo ciekawe.

Obecnie z marketingiem sportowym mamy do czynienia już nie tylko na stadionach czy oglądając TV. Ze względu na rozwój mediów społecznościowych, marketing sportowy jest coraz bardziej widoczny w internecie – przyjmuje formę social media marketingu, który spotkać można na portalach takich jak Facebook, Twiiter, Instagram i Snapchat, a także na blogach. Gwiazdy sportu umieszczają na swoich profilach fotografie, na których dostrzec można chociażby branding sponsora. Na blogach lifestylowych, czy też typowo sportowych publikują sponsorowane posty, w których opisują zalety produktów lub po prostu reklamują go za pomocą fotografii dołączonych do postów.

Nierzadko marketing ma formę zabawy oraz integracji z odbiorcami. Powinniśmy jednak mieć na uwadze, że sport to poważny biznes, a w związku z tym marketing sportowy wiąże się z działaniami specjalistów, które mają za cel generować ogromne zyski. Znane nazwiska, współczesna moda na uprawianie sportu i rozmaite formy promocji sprawiają, iż chętnie kupujemy promowane produkty. Łatwość ich dostępu za pomocą internetu decyduje niekiedy o tym, iż nasze zakupy nie zawsze są przemyślane. Marketing sportowy niekoniecznie powiązany jest ze zdrowiem i aktywnością fizyczną, a mimo to potrafi na nas silnie oddziaływać ze względu na na np. autorytet sportowca. Wystarczy, że spojrzymy na tę kwestię od strony kibica i przepis na sukces reklamy wydaje się prosty.

praca przy komputerze

Autor: LibreCon Bilbao
Źródło: http://www.flickr.com
Czasem marketing może mieć na nas dobry wpływ, np. zachęcić do zdrowego trybu życia, jednak jeśli w jego skutku dokonamy zakupów, których później żałujemy pamiętajmy, że możemy skorzystać z prawa na zwrot towaru bez podania przyczyny (więcej szczegółów na ten temat), oczywiście jeśli produkt ten nie był używany. Ponadto robiąc zakupy online, warto pamiętać także o bezpieczeństwie. Hakerzy mogą bowiem, wykorzystać na przykład Chrome hasła, które zapisują się automatycznie. Możemy jednak to zmienić odpowiednią konfigurują przeglądarki, w taki sposób, aby Chrome hasła były zapisywane w przeglądarce tylko w przypadku wyrażenia na to zgody użytkownika w każdym przypadku (więcej szczegółów na ten temat). Możemy tak ustawić Chrome, by nigdy nie wyświetlała nazwy użytkownika ani hasła dostępu na tej stronie, co zwiększy nasze bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci.