Chcesz ekspresowo i bez pomyłek obliczyć podatek za rok 2015?

Możliwości rozliczenia podatku jest kilka. Tylko od nas zależy, czy chcielibyśmy powierzyć to komuś z zewnątrz, czy rozliczyć swój PIT samemu – w zwyczajnej, papierowej formie albo drogą internetową. Wszystkie sposoby są dobre, więc zdecydujmy się na taki, jaki będzie nam najbardziej odpowiadał i przy którym zyskamy pewność, iż nasze zeznanie roczne zostało złożone poprawnie.

Jeżeli nie jesteśmy pewni, że dobrze wypełnimy nasz PIT, możemy udać się do biura rachunkowego lub do niezależnej, zaprzyjaźnionej księgowej. Wypełnienie prostego PIT-u kosztuje zwykle około 15-20 złotych i nie zabierze więcej niż kilka minut, maksymalnie pół godzinki. Policzony dla nas PIT biuro może (po podpisaniu go przez nas) w wersji papierowej przesłać bezpośrednio do urzędu. Ale jest też możliwość wysłania go jako e-deklaracji, to znaczy dokumentu elektronicznego, niewymagającego podpisu. Kopia dla nas jest drukowana przez biuro.

Jeśli masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na opisywany temat, wejdź tutaj, to naprawdę świetne omówienie (https://www.secretclient.com/badania-marketingowe/cennyklient/) prezentowanego zagadnienia.

Korporacja

Autor: Fabrice Florin
Źródło: http://www.flickr.com

Warto ją zachować, ponieważ może nam się jeszcze przydać, na przykład w jakiejś instytucji finansowej jeśli będziemy się ubiegać o kredyt. Jeżeli chcemy wykonać rozliczenie druku PIT samodzielnie, możemy ściągnąć sobie z sieci PIT 2015 program, który jest całkowicie za darmo i wpisywać dane zgodnie z instrukcjami, uzupełniając poszczególne kratki. Zwykle jest to całkiem łatwe i nie przysparza większych kłopotów.

Jeśli chcesz poznać coś naprawdę niezwykle interesującego, sprawdź treść tej strony a z pewnością nie będziesz żałować.

Deklarację PIT wypełnioną elektronicznie również można przetransferować od razu do systemu urzędów skarbowych, a egzemplarz dla nas sobie wyedytować. Miejmy na uwadze to, iż można odliczyć 1% podatku na instytucje charytatywne czy też instytucje pożytku publicznego.

Jeżeli otrzymaliśmy płytę typu „PIT 2015 program” jako gratis do gazety czy też przy okazji promocji, można mieć pewność, iż KRS jednostki, od której ją otrzymaliśmy, znajduje się w polu 1%. Zdecydujmy o miejscu, któremu chcemy pomagać całkiem świadomie, żeby nie decydować się na przypadkową instytucję wyłącznie dlatego, iż już jest umieszczona w formularzu – więcej

Jeśli tylko nie zostawimy złożenia deklaracji na ostatni moment, nawet drobne pomyłki można poprawić. Dobrze jest zrobić to wcześniej i nie odkładać tego na ostatni dzień kwietnia, aby uniknąć awarii i przeładowania systemu lub kolejek w skarbówce.