Rozsądny zawżdy ubezpieczony – dlaczego jest to takie ważne?

Jeśli podczas urlopu planujesz sterować statkiem, jeździć konno, skakać z samolotu uprawiać sport wyczynowo, nurkować z urządzeniem oddechowym, brać udział w polowaniach, praktykować górską wspinaczkę, lub speleologię winieneś poszerzyć swój turystyczny pakiet ubezpieczeń o ubezpieczenie sporty ekstremalne. W wypadku, gdy wybierasz się na wyprawę z biurem podróży, otrzymujesz w większości wypadków podstawowy pakiet turystyczny, nazywany standardowym. Złożony jest on na ogół z ubezpieczeń od skutków nieszczęśliwych wypadków (NNW) i kosztów leczenia (KL).

ubezpieczenie - koło ratunkowe
Gdy jednak spędzasz urlop związany z niebezpieczeństwem, musisz dopłacić do ubezpieczeń wskazanych w pakiecie podstawowym. W przypadku uprawiania sportów ekstremalnych albo sportów znacznego ryzyka koszt ubezpieczenia mogą powiększyć się nawet do 200 procent w stosunku do ubezpieczenia rutynowego.

Zależy to od propozycji, obszaru oraz sumy ubezpieczenia, na jaką się zdecydujesz, doczytaj tu. Niemniej jednak dobrze jest to zrobić, gdyż w razie wypadku ubezpieczenie obejmie też m.in. koszt akcji ratowniczej, poszukiwań przez służby ratownicze, w tym koszt śmigłowca.

Te znajdujące się tutaj wpisy z www (https://mcrsklep.pl/pl/plyta-mcr-silboard) zaspokoją Twoją ciekawość, jeśli przedstawiona w tym artykule tematyka żywo Cię zaabsorbowała.

Są to ogromnie kosztowne akcje. Jak wypływa z danych jednej z jednostek ubezpieczeniowych, koszty przewozu kontuzjowanego narciarza z gór do szpitala to ok. 3 tysiące euro.

Natomiast działania poszukiwawcze z użyciem helikoptera oraz kilku ratowników są to koszty blisko kilkunastu tys. euro. Jeżeli zatem jedziesz na wycieczkę z biurem podróży oraz pragniesz praktykować tego typu sport, poinformuj o tym biuro. Każdy zgodnie z prawem działający touroperator powinien swojego klienta ubezpieczyć, także oferując mu polisę w związku z praktykowaniem sportów ekstremalnych.

Z reguły biura same oferują klientowi ubezpieczenie sportowe, względnie żądają pisemnej deklaracji, że się z takiej propozycji rezygnuje, gdyż na przykład wykupiło się ubezpieczenie w innym miejscu.

Polisę turystyczną możesz kupić bardzo prosto przez internet, bez wychodzenia z domu. Gorzej jest, jeśli turysta wykupi w biurze turystycznym domyślną usługę, zaś podczas urlopu zdecyduje się na uprawianie sportów ekstremalnych po czym wydarzy się wypadek. Wtedy turysta sam musi pokryć ogromnie wysokie koszta pobytu w szpitalu.