Prowadzenie firmy wiąże się z różnymi wydatkami, jednak jednocześnie pozwala na osiąganie większych zysków niż praca na etacie

Ostatnie zmiany w zakresie OFE przypomniały nam o konieczności odkładania na emeryturę dodatkowych pieniędzy, gdyż prawdopodobne emerytury dla obecnych 20, 30 – latków będą dużo niższe. Trzeba więc zacząć odkładać i to regularnie, żeby w przyszłości nie martwić się brakiem wymaganych środków. W związku z tym warto pomyśleć chociażby o założeniu własnej firmy, dzięki której będziemy mogli generować zyski. Co to jest działalność gospodarcza nie trzeba raczej nikomu tłumaczyć, pewne jest również to, że dzięki niej zyskujemy dodatkowe korzyści finansowe o ile oczywiście potrafimy odpowiednio rozkręcić interes.

Rozliczenia, księgowość

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

Mając działalność gospodarczą należy liczyć się ze stałymi wydatkami, których najwięcej generują składki na ZUS, a więc między innymi te emerytalne. Każdy, kto właśnie zakłada działalność przez początkowe 2 lata może regulować składki społeczne na ulgowych warunkach – połowę niższe niż licząc od trzeciego roku trwania firmy. Trzeba ponadto pamiętać, że osoba, która jest zatrudniona na umowę o pracę, a dodatkowo założy działalność, w ramach działalności musi odkładać wyłącznie składki na ubezpieczenie zdrowotne. Plusem prowadzenia działalności jest też to, że składki przekazywane do ZUS możemy odliczyć od podatku przy późniejszym rozliczaniu się z Urzędem Skarbowym. Czytaj też

Prowadzenie przedsiębiorstwa – w szczególności przez pierwsze dwa lata – nie musi więc generować dużych kosztów, tak jak obawia się tego wiele osób, chcących założyć dodatkowo działalność. Natomiast, gdy mamy świetny pomysł na biznes taka działalność może zapewnić nam duże korzyści finansowe w formie zysków z jej prowadzenia. Oczywiście są też inne wydatki, jakie należy uwzględniać, jak np. opłacenie księgowego.

teczka z dokumentami

Ale obecnie istnieje chociażby księgowość internetowa, która nie kosztuje dużo, a pozwala na kompleksową obsługę naszych finansów (księgowość online kosztuje już od 30-40 zł na miesiąc). Jak zatem widzimy, wystarczy rozeznać się w dostępnych możliwościach i wnet utwierdzimy się, że prowadzenie firmy nie jest takie straszne jak myślimy, a może zagwarantować nam duże korzyści, dzięki którym będziemy mogli bezpiecznie myśleć o przyszłość. Warto o tym pamiętać.

Według Ciebie publikowany tekst jest niesłychanie ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne informacje (http://www.mega-pol.com/9,8,sprzedaz_kruszywa.html), które zawierają podobnie atrakcyjne zagadnienia.

Zobacz także