Potrzebujesz odkurzacza do zadań specjalnych, ale nie jestes pewny, jaki kupić? Zobacz, jakie masz możliwości

W sklepach dostępnych jest naprawdę wiele modeli bardzo dobrych odkurzaczy. Każdy model jakąś rzeczą się odróżnia, ma różne parametry, pasuje do różnych zastosowań. Jedne więc będą idealne do zapylonych pomieszczeń, kolejne będą idealne do stosowania na mokro.

sprzątanie profesjonalne

Autor: Florian Bugiel
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zakupem takiego sprzętu dobrze jest się zastanowić, w jakich warunkach będziesz go używał.

Warty uwagi wpis, czyż nie? Skoro tak myślisz, to poza tym zobacz treść w serwisie (https://abk.pl/), którą również bez wątpienia uznasz za wartościową.

Tak jak bowiem napisaliśmy na początku artykułu, tego typu sprzęt do sprzątania ma różne zastosowania. Jedne w związku z tym odkurzacze profesjonalne świetnie sprawdzają się do odkurzania przy użyciu wody, jeszcze kolejne bez wody. Dodatkowo, trzeba zwrócić uwagę na prawdopodobny czas jego użytkowania. Trzeba określić, ile czasu będzie stosowany. Na szczęście podział jest dość czytelny, producenci w związku z tym rozdzielają odkurzacze na trzy główne klasy.

Klasa low, to grupa najniższa, medium – średnia, a high najwyższa. Klasy są adekwatne w odniesieniu do pyłów, wprowadzono go w 1997 roku. W typie L są odkurzacze głównie używane do pozbywania się pyłów. Odpowiednio wymiatają nieczystości, z którymi mamy do czynienia w zakładach stolarskich oraz przy drobnych pracach remontowych. Są też dobre do pozbywania się piasku i żwiru. W klasie średniej mamy odkurzacze odpowiednie do sprzątania pyłów z drewna i surowców drewnopodobnych. Są też stosowanie do usuwania wypełniaczy czy farb. Najwyższa klasa usunie groźne dla człowieka materiały rakotwórcze oraz zagrażające zdrowiu ludzi. Zobacz więcej: .

odkurzanie

Autor: Twentyfour Students
Źródło: http://www.flickr.com

Maszyny takiej klasy radzą sobie w związku z tym z tak groźnymi rzeczami jak azbest, pleśnią, a także pyłami mineralnymi, niklem oraz osadami nieodpowiednimi dla zdrowia ludzi. Nabywając taki odkurzacz musimy zwracać szczególnie uwagę na to, jaki silnik jest w nich zamontowany. Od jego mocy zależy siła ssania i moc przerobowa. Bardzo istotne są też filtry. Tutaj najistotniejsze jest określenie klasy filtra, który będzie nam potrzebny. Zwracajmy tu uwagę na klasy, które poznaliśmy wcześniej, to znaczy L, M oraz H. Trzeba również patrzeć na odkurzacze z możliwością samoczynnego czyszczenia się filtra. Taki system daje możliwość wydłużenia czasu naszej pracy.