Parę istotnych informacji w temacie obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się dość często w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to czynność, która musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach można odnaleźć odpowiedź na to, jak zrobi to w poprawny sposób. Jeżeli tylko odkryjemy sposób, zrzut zrobimy praktycznie w kilka sekund.

Pisanie na klawiaturze

Autor: Rainer Stropek
Źródło: http://www.flickr.com

Nauka pisania na klawiaturze zajmuje nieco więcej czasu. Szybkie pisanie na klawiaturze jest bardzo istotne w typowej pracy biurowej. Tam obcowanie z komputerem jest codziennością. Należy mieć tego świadomość, wybierając ten rodzaj pracy. Pisać szybko na klawiaturze komputera można na dwa sposoby. Możemy się tego wyuczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z oprogramowań, które to ułatwiają. Jednym z takich jest powszechnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w sieci Internet. Wystarczy tylko go pobrać, i potem korzystać z niego w wolnej chwili. Kurs składa się z kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które przyśpieszą nasze pisanie. Dzięki temu w czasie używania klawiatury korzystamy z jak największej liczby palców. W tym skryta jest tajemnica szybkości.

Tło pulpitu

Autor: joergermeister
Źródło: http://www.flickr.com

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Wszelkie informacje na ten temat musimy poszukać w szeroko dostępnej sieci Internet. To istna skarbnica wszelkiej wiedzy, także na tego typu tematy. Podczas poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest obraz pulpitu oraz jego zrzut. Zrobienie zdjęcia pulpitu składa się z 4 etapów (zobacz tutaj), które są bardzo podobne, do tych etapów, które towarzyszą nam przy tworzeniu zrzutów ekranu. Przede wszystkim pierwsze, co należy zrobić, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co pozyskamy, do edytora graficznego. Potem nie pozostaje już nic innego, jak przeprowadzenie zapisu danego pliku. Tylko na samym początku zrzut może się dla nas okazać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Wchodząc na specjalistyczne fora jak i te, które oferują pomoc zobaczymy, że nie jest to wcale zadaniem przerastającym nasze możliwości. Wystarczy tylko poznać technikę oraz odpowiednio ją zastosować, by pozyskać to, czego chcemy. To niezmiernie proste. Na pewno warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu albo zdjęcie pulpitu.