Czy bezkonkurencyjny komputer do gier powinien być oprócz tego najmocniejszy?

Dopiero dekadę temu piksele w niskiej rozdzielczości potrafiły zachwycać graczy swoją grafiką. Cut scenki, które w dniu dzisiejszym wzbudziłyby raptem uśmiech politowania, wtedy rozgrzewały serca i wyobraźnie. To nie grafika była decydująca. Fundamentalną rolę odgrywała rozgrywka.

Niejeden z nas wciąż pamięta takie produkcje, jak chociażby Final Fantasy VII. Dwie dekady później realia wyglądają całkiem inaczej. Gry stają się bardziej casualowe, mają trafić do jak największej ilości odbiorców. A to co widzimy teraz na ekranach coraz większych ekranów, wtedy było nie do pomyślenia.

Czy już ta chwila, aby zmienić komputer na nowy?

Wiedźmin, gra komputerowa

Autor: BagoGames
Źródło: http://www.flickr.com

Producenci przeznaczają horrendalne sumy na stworzenie swoich szlagierów. Wynajmują profesjonalnych aktorów i muzyków, a nie tylko grafików i programistów, jak to było niegdyś. Pragnienia graczy również są co raz większe. Gra nawet z najlepiej napisaną fabułą nie zdobędzie topowych ocen, kiedy grafika będzie kuleć. Dlatego nie możemy się dziwić, że w biegu po jak najbardziej malowniczą grę, także bierzemy udział – poprzez cykliczne poprawianie naszych komputerów. Czy aby w 100% cieszyć się wirtualnym światem potrzebny jest najmocniejszy komputer (fachowe pogotowie komputerowe w Gdańsku) do gier? Niestety tak. Każdy efekt, każdy element fauny i flory potrzebuje ogromną moc przeliczeniową, w związku z czym najlepszy komputer do gier nie ma prawa sprawnie nam służyć dłużej niż dwa lata – mocny komputer do gier PC.


Wirtualna rozrywka nowej generacji.

szeroki monitor PC

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj najefektywniejszy komputer do gier to coś więcej niż sama zawartość jednostki centralnej. Specjalistyczna myszka, klawiatura, pad czy monitor pozwalają jeszcze rfid bluetooth wnikliwiej zagłębić się w nierealnym świecie. Na szczęście najmocniejszy komputer do gier nie oznacza podzespołów rodem z NASA. Ciężko jest jednak pozostać przy starym komputerze, gdy chcemy uruchomić nowości na ustawieniach graficznych Ultra. Wielką zaletą komputerów jest jednak to, że nie musimy grać na najwyższych ustawieniach żeby przejść dany tytuł. Każda produkcja ma określone przez producenta wymagania zarówno minimalne jak i zalecane.