Najbardziej nowoczesna technologia w firmie to zapewnienie udanych działań- cloud computing?

Jak to jest z tymi teraźniejszymi systemami bezpieczeństwa, a szczególnie z coraz bardziej popularnym przetwarzaniem w chmurze, tak zwanym cloud computing. Technologia zdaje się niesamowicie zaawansowana i technologicznie nowoczesna, ale jednocześnie nie każdy akceptuje to rozwiązanie. Jak to właściwie się prezentuje?

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Cloud computing (przetwarzanie w chmurze) jest model oferowania usług informatycznych, zagwarantuje to dostęp do współdzielonych zasobów, na jakie mogą składać się serwery, pamięć masowa, aplikacje i inne dodatkowe usługi. Wszystko to oznacza, że realne jest przetwarzanie i przechowywanie danych za pomocą sieci. To rozwiązanie jest niezwykle korzystne, bo nie trzeba inwestować w drogą infrastrukturę, nie ma również przymusu instalowania oprogramowania w siedzibie naszej firmy.

Opłata natomiast jest określana jedynie za zasoby, które zużyjemy. Istnieje jednakże sprawa, jaka wzbudza trwogę u przedsiębiorców.

Dajemy Ci darmowy wgląd (https://www.tombet.com.pl/) do kolejnych bardzo atrakcyjnych wpisów, które umieściliśmy na odrębnej witrynie. Należy tylko kliknąć w poniższy link.

Otóż, zarządzanie sprzętem i zabezpieczenie danych leży po stronie dostawcy tej konkretnej usługi. To potrafi zaniepokoić niektórych, ponieważ boją się, że stracą informacje o swoich klientach, czy to przez zwykłą awarię czy może przez atak hakerski. Nie ma się czego bać, choć zagrożenie jest zawsze, właściwie jak w każdym zabezpieczeniu. Zwłaszcza można się obawiać, kiedy powierzymy nasze kluczowe informacje firmom, jakie nie mogą się poszczycić doświadczeniem w tym zakresie. Najlepiej więc wybrać sprawdzonych, ale również rodzimych dostawców, co oznacza, że wiemy gdzie są zlokalizowane nasze dane, a dodatkowo, czy są skutecznie chronione.

Co więcej, te firmy mające odpowiednie kompetencje i doświadczenie w tematyce wdrażania chmury, świetnie zdają sobie sprawę, że tak samo istotnie jest, aby zadbać również o backup danych (co oznacza odzyskiwanie danych) i archiwizację. To konieczne, by chronić dane przed niespodziewaną utratą, na przykład przez awarię. Jak jednakże rozpoznać, czy konkretna firma jest w pełni kompetentna? Najlepiej rokuje doświadczenie, to iż konkretna firma jest na rynku już pewien czas. Istotne są również certyfikaty, są one potwierdzeniem kompetencji w danej dziedzinie.