Typowe zagadnienia z obsługi komputera

Jak zrobić zrzut ekranu? Tego rodzaju pytanie pojawia się niejednokrotnie w zapytaniach wpisywanych w wyszukiwarkę Google. Nie jest to zadanie, które musi przerosnąć nasze możliwości. Na forach możemy odszukać odpowiedź na to, jak wykonać to w profesjonalny sposób. Jeżeli tylko poznamy sposób, zrzut wykonamy praktycznie w kilka minut.

Toshiba Satellite T230

Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Nauka pisania na klawiaturze zajmie nam trochę więcej czasu (więcej tutaj). Bardzo szybkie pisanie na klawiaturze komputera jest szczególni przydatne w pracy biurowej. Tam praca z komputerem jest codziennością. Trzeba mieć tego świadomość, decydując się na ten typ pracy. Pisać biegle na klawiaturze komputera można na dwa sposoby. Można się tego nauczyć w sposób naturalny bądź skorzystać z programów, które to zdecydowanie upraszczają. Jednym z nich jest ogólnie znany Mistrz Klawiatury. Jest on dostępny w Internecie. Wystarczy jedynie go ściągnąć, i potem korzystać z niego w dowolnej chwili. tego rodzaju kurs (sprzedaż na Amazon – szkolenia) składa się z kilku do kilkunastu lekcji, które mają za zadanie wykształcić w nas bardzo naturalne odruchy, które przyśpieszą pisanie. Dzięki temu w czasie używania klawiatury korzystamy z jak największej ilości palców. W tym tkwi tajemnica szybkości.

Jak zrobić zdjęcie pulpitu? Informacji na ten temat musimy szukać w szeroko dostępnej sieci internetowej. To istna skarbnica wszelakiej wiedzy, także na tego typu tematy. W czasie poszukiwania dowiemy się między innymi tego, co to jest obraz pulpitu oraz jego zrzut. Wykonanie zdjęcia naszego pulpitu składa się z 4 kroków, które są niezmiernie podobne, do tych etapów, które towarzyszą przy wykonywaniu zrzutów ekranu. W szczególności pierwsze, co trzeba wykonać, to nacisnąć klawisz print screen. Potem wkleić, to co otrzymaliśmy, do edytora Paint. Następnie nie pozostaje nic innego, jak przeprowadzenie zapisu pliku. Jedynie na samym początku zrzut pulpitu może się wydawać zagwozdką, której nie będziemy w stanie pokonać. Zaglądając na tematyczne fora jak również te, które oferują pomoc zobaczymy, że nie jest to bynajmniej zadaniem przerastającym nasze siły. Trzeba tylko poznać technikę jak również prawidłowo ją zastosować, by pozyskać to, co zamierzaliśmy. To bardzo proste. Z pewnością warto wiedzieć jak zrobic zrzut ekranu albo zdjęcie pulpitu.