Jakie kroki należy wykonać przed zawiezieniem laptopa do serwisu?

Coraz częściej codziennie korzystamy z wszelkiego typu urządzeń elektronicznych i niestety przez to ciągłe wykorzystywanie narażone one są na awarie mechaniczne i oprogramowania. W tym wypadku potrzebne okazuje się zawiezienie komputera do specjalisty, jednak nierzadko powiązane jest to ze swego rodzaju obawą – czy nie utracę moich plików, czy będę posiadać na laptopie zainstalowane aplikacje, które posiadam na komputerze w tym momencie?


Po to, by temu zapobiec, przed zgłoszeniem do fachowca, możemy się przygotować.

Laptop i filiżanka kawy

Autor: Epicantus
Źródło: http://www.flickr.com
Pytanie o to, jakie informacje udokumentować specjalistom, których serwis komputerowy mamy w planach nawiedzić, musi zadać sobie każdy użytkownik komputera przed tym, jak pozostawi swój sprzętu do naprawy. Sprawne poprawienie funkcjonalności oprogramowania komputerowego i skrócenie czasu serwisowania wydaje się być proste właśnie dzięki dobrej rozmowie w komunikacji między serwisantem a klientem. Komputery to wyjątkowo złożone akcesoria, z tego względu mogą ulec awarii na wiele metod. Im większa ilość zgromadzonych informacji (typu przyuważone objawy, od jak dawna występuje kłopot, jaka jest przypuszczalna przyczyna usterki, czy awaria pojawiła się podczas działaniu na laptopie, czy problem wyświetlał się przedtem, czy zauważono jakieś alarmujące komunikaty). Zanotowanie lub tablice szkolne przekazanie danych informacji serwisantowi może przydać się w szybkiej naprawie problemu – zobacz .

Pamiętajmy, że planem jest to, żeby serwis komputerowy przywrócił komputer do funkcjonalności sprzed uszkodzenia, jednak może przytrafić się, że podczas tego usuwania usterki będą uszkodzone dane lub uporządkowania. Aby temu zapobiec w przypadku, gdy komputery pomimo awarii włączają się, ich posiadacze muszą wykonać parę zadań.

Więcej informacji –

biurko

Autor: geishaboy500
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, zanotujmy wszystkie hasła do czatów, skrzynek e-mailowych, serwisów internetowych. Jeśli damy radę skopiujmy także potrzebne dane z urządzenia na nośnik zewnętrzny (pendrive, płyta CD, dysk zewnętrzny, a nawet karta pamięci, smartfon). Ustrzeżemy się tym samym straty potrzebnych danych, zdjęć lub ulubionej muzyki. Komputery powinny być przy oddaniu ogołocone z różnych płyt CD z napędu, podpiętych pamięci USB, ponieważ serwis komputerowy jest miejscem, gdzie mogą się w czasie naprawy zgubić.