Czy wysłużony komputer jest już na pewno do wyrzucenia? Okazuje się, że nie. Potrzeba nieznacznych ulepszeń, ażeby uzyskał nową jakość

Inwestując trochę pieniędzy, możecie tchnąć w waszego starego peceta nowe życie – potrzeba tylko zamontować odpowiednie podzespoły.

Jak nie pragniecie zmieniać przeznaczenia wiekowego komputera, ale ciągle korzystać z niego jako z najbardziej istotnej maszyny, powinniście wykonać zorganizowany upgrade sprzętu. Mamy odpowiednie rozwiązania dla każdego typu sprzętu.

Jak jesteśmy w stanie ulepszyć komputer biurowy? Prosty komputer biurowy powinien spełniać jedynie najbardziej nieskomplikowane wymagania, gdyż nie służy do niczego więcej oprócz pisania, obsługi poczty i wyszukiwania w Internecie. Z reguły wystarczy montować w nim więcej pamięci operacyjnej – od 2 do 4 gigabajtów. Jak problemem jest prędkość uruchamiania programów, to wielkie przyspieszenie zagwarantuje montaż małego SSD w rozmiarze 32 Gigabajta.

strona wyświetlona na laptopie

Autor: Adam Lehman
Źródło: http://www.flickr.com

Troszkę odmienna kwestia to komputer multimedialny. Wymagania wobec takiego sprzętu do oglądania filmów i zdjęć są trochę wyższe niż wobec zwykłego komputera. Również tutaj najlepszym rozwiązaniem będzie 4 GB pamięci operacyjnej. SSD zaś musi zapewnić dość miejsca na aplikacje multimedialne, ale 64 GB to większa liczba niż dosyć, ponieważ do zapisywania muzyki oraz filmów starczy klasyczny dysk twardy. Jesteśmy w stanie też nabyć niedrogą kartę graficzną normalnej klasy, ponieważ coraz większa ilość programów wykorzystuje GPU do akceleracji sprzętowej, odciążając dzięki temu procesor główny (CPU).

Na pewno inna sprawa to komputer dla gracza. Komputer dla gracza wymaga mocy, mocy i i to bardzo dużo mocy. Konieczna będzie dopasowana nowa płyta główna i nowa karta graficzna. Z pewnością, by nie zwalniać peceta przyda się jeszcze napęd SSD (chociażby sześćdziesiąt cztery Gigabajty). Pamiętaj więc, że niekiedy taki komputer jest jeszcze przydatny. Jeśli takiego rodzaju poszukujesz to sprawdź komputery (sprzęt poleasingowy) używane Wrocław.

Komputer marki Apple

Autor: Johan Larsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak natomiast już Twój sprzęt do niczego się nie przydaje to możesz z niego przykładowo zrobić wentylator. W jaki sposób? Ażeby poczuć chłodną świeżość w bardzo gorące dni, wcale nie musicie kupować klimatyzatora. Parę ruchów wystarczy, aby ze starego wentylatora CPU wykonać stołowy wentylator. Oto co powinniśmy zrobić: odetnijcie koniec kabla USB i uwolnijcie czarny oraz czerwony kabel z izolacji. Te same kroki powtórzcie w przypadku wentylatora. W dzisiejszych czasach musicie jedynie połączyć ze sobą przewody i odpowiednio je zaizolować. Wskazówka: nie każdy wentylator będzie pracował po podłączeniu do gniazda USB komputera – tu może pomóc tylko metoda prób i błędów.