Co jest potrzebne do prowadzenia sklepu internetowego (narzędzia, oprogramowania, umowy itd.)

Kiedy planujesz otworzyć własny sklep internetowy – ów wpis powinien Cię zaciekawić. Na starcie e-sklepu trzeba pomyśleć o kilku ważnych formalnościach, narzędziach oraz programach.

Co jest nieodzowne do prowadzenia marketu internetowego od pierwszego dnia?

Firma. Nie można sprzedawać nie będąc przedsiębiorcą, bo każda działalność, prowadzona w sposób „ciągły jak też zorganizowany” wymaga rejestracji, a sklep jest takową właśnie aktywnością. Silnik sklepu czy też platforma do sprzedaży, a prościej mówiąc, po prostu sam sklep. Punkt, w jakim będziemy mogli dodać produkty, fotografie, regulaminy, procedury dostawy, komputery (sprzęt poleasingowy komputery) itp.

komputery

Autor: ASUS
Źródło: ASUS

Domena + względnie serwer. Domena, czyli adres naszego sklepu, nieodzowny będzie bez względu na to, z którego silnika korzystamy. Serwer będzie konieczny jeżeli wybierzemy sklep na bezpłatnym skrypcie albo dedykowane rozwiązanie. Wykorzystanie platformy płatnej w abonamentowym modelu nie nastręcza własnego serwera. Towary do sklepu. Oczywista oczywistość, jednakże warto ją tu umieścić. Chociaż posiadacze sklepów mają różne pomysły na sprzedaż, są tacy, jacy działają w modelu dropshippingowym, zatem nie posiadają towaru u siebie fizycznie, są jedynie pośrednikiem pomiędzy zamawiającym a hurtownią. Fotografie produktów. Zapakowania do wysyłki. Kartony, koperty bąbelkowe, względnie coś do zabezpieczenia wyrobów – w zależności od tego, co wyprzedajesz. Koperty bąbelkowe możesz tanio zakupić w hurtowniach papierniczych, kartony w firmach, jakie specjalizują się w wytwórczości opakowań zbiorczych, pudeł kartonowych.

Co nie będzie konieczne do razu, lecz warto o tym pomyśleć w przyszłości? Program magazynowy. Jeżeli tych zamówień będzie dużo, coraz więcej, być może będzie trzeba korzystać z jakiegoś programu, w którym na bieżąco będą uzupełniały się stany magazynowe, a pod koniec miesiąca będziemy mogli wydrukować raport z rezultatami sprzedaży, zobacz kasy fiskalne rawicz. Kasę fiskalną powinieneś nabyć dopiero po przekroczeniu obrotu 20 tysięcy złotych w danym roku.

Jak widać, sporo musimy przemyśleć na początek oraz zanim się otworzy sklep internetowy jest dużo załatwiania. Nie wzięłam tutaj pod uwagę reklamy a także promocji sklepu, bo to temat na zupełnie inny tekst.

Może Cię zainteresować –