W jaki sposób najskuteczniej konserwować auto

Z mikrofibry wytwarza się dziś niemało produktów, od rajtuz i bielizny, po dywaniki łazienkowe. Na rynku pojawiła się także pełna gama ścierek, gałganków, czyścików w przeróżnych barwach i fakturach. Przeminęły epoki, gdy do pucowania samochodów używało się starej bielizny z bawełny, bądź pieluchy tetrowej. Posiadamy daleko większy asortyment, a skuteczność ścierek nowej generacji, jest o wiele lepsza.

myjnia

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Mikrowłókno jest szalenie chłonne, potrafi chłonąć siedmiokrotnie więcej wody, aniżeli ono waży, a przy tym nadzwyczaj szybko schnie. To typ towaru z niewiarygodnie drobnych przędz poliestrowych i poliamidowych.

Ścierka z mikrofibry (zobacz ) nie zostawia na wymazywanej, lub wygładzanej przestrzeni ani pasm ani kłaczków, jak różne ręczniki. Mięciutka szmatka nie zostawia także mikroskopijnych, niedostrzegalnych gołym okiem zarysowań, nawet na najdelikatniejszych obszarach.

Czyż rozpatrywany post nie jest niebanalny? Jeśli tak sądzisz, kliknij tutaj – zalecamy ten link, gdyż znajdziesz tam przykuwające wzrok artykuły.

To nadzwyczaj kluczowa własność przy myciu szyb i karoserii naszych wozów. Znakomicie nadaje się nie tylko do pucowania karoserii i szyb, ale również do wytarcia kokpitów w środku samochodu.

Ściereczkę z mikrofibry powinno się zdobyć, pamiętając jednakże, aby nie szczędzić tu za bardzo, bo to artykuł i tak niezbyt kosztowny a bardzo trwały.

Szukając wartych poznania tekstów, kliknij na ten link. Naprawdę zalecam tą treść, gdyż ona z pewnością także przyciągnie Twoją uwagę.

Można kupić zestawy ściereczek z mikrofibry, jakie zawierają szmatki o różnym stopniu miękkości i chłonności, określone do rozmaitych nawierzchni (przeczytaj). I chociaż ten barwny fragment tkaniny nie oczyści za nas auta, w dużym stopniu nam tę czynność uprości i przyspieszy.

Niemało nawierzchni pucujecie bez potrzeby stosowania detergentów ani żadnych odmiennych specyfików chemicznych. Wystarczy ciepła woda. Ręczników z mikrofibry trzeba zresztą stosować i na mokro i na sucho, zależnie od pucowanej powierzchni.

Żeby odpowiednio zadbać o własne auto, pora pożegnać się z gąbką, która w chropowatych zakątkach chowa ziarenka piasku, sprawiające charakterystyczne okrągłe zarysowania. W jej zastępstwie odpowiedniej ulokować kilkadziesiąt złotych w ręcznik z mikrofibry i prać go w pralce, po wszelkim myciu. Wtedy mamy pewność, że właściwie dbamy o własny wehikuł.