Różne sposoby oznaczeń produktów

W czasach wciąż rosnącej konkurencji, fałszywe produkty stanowią duże zagrożenie dla przedsiębiorców które dbają o wartość swojej marki. Bez ustanku, firmy na całym świecie trwonią ogromne sumy przez fałszerstwo i sprzedaż w szarej strefie. Kłopot ten dotyka przede wszystkim sektora ekonomicznego, od urządzeń elektronicznych, do części zamiennych, których używa się w przemyśle. W tej sytuacji konieczne jest stosowanie różnego rodzaju oznaczeń.

etykieta-1

Czasami trudno jest odróżnić autentyczny produkt od fałszywego, co stanowi duże niebezpieczeństwo dla wizerunku brandu i psuje opinię o produktach. Nie prawdziwe przedmioty wyglądają niemal tak samo jak oryginalne wersje, a ich podobieństwo cenowe dodatkowo usypia czujność klienta. Z tych przyczyn, przedsiębiorstwa cieszące się dobrą renomą, stosują etykiety . Stanowią one wystarczający sposób ochrony autentyczności produktu, a nie rzadko również umożliwiają ich identyfikację oraz monitorowanie.

Etykiety zabezpieczające mają przede wszystkim zagwarantować autentyczność produktu, poddawać go identyfikacji oraz zapobiegać przenikaniu urządzeń do szarej strefy rynku. Często łączą one kilka właściwości które chronią przed zagrożeniami, np. etykieta o cechach zapobiegających fałszerstwu może być wykonana z materiału, który ujawnia próby manipulacji i zawiera dane, które pozwalają dany produkt śledzić. Dzięki różnym formom zapewnienia oryginalności produktu, etykiety zabezpieczające, są niepowtarzalne i zniechęcają przestępców do podejmowania prób fałszerstwa .

etykieta-2

Tabliczki znamionowe są to elementy przytwierdzone na stałe do jakiegoś urządzenia albo produktu. Przeważnie zawierają jego krótki opis i podstawowe dane, czyli nazwę, producenta, numer seryjny, podstawowe parametry a także certyfikat (certyfikacja iso) bezpieczeństwa. Na przykład, numer podwozia samochodu znajdziemy na tabliczce znamionowej, na wewnętrznej stronie przedniej ściany, zaraz koło drzwi. Zdarza się, że zamiast tabliczki oryginalnej, napotkamy na jej wersję zastępczą, wydawaną przez stację kontroli pojazdów.

Płyty czołowe z kolei, oprócz właściwości użytkowych, pełnią funkcję estetyczną, gdyż stanowią frontową część urządzenia.

Jeśli czytasz niniejszy tekst, to na pewno jest on dla Ciebie niesamowicie absorbujący. Tutaj również znajduje się notka z www (http://www.dynamic-ht.com/PL-pl/maszyny-indywidualne/), która posiada równie ciekawe tematy.

Z tego względu przedsiębiorcy często zwracają szczególną uwagę na ich wygląd, kolorystykę oraz ergonomię. Płyty czołowe stanowią wizytówkę urządzenia, dlatego projektanci dbają o ich design. Przy tworzeniu płyt, najczęściej posługują się drukiem cyfrowym, który zapewnia wysoką, prawie fotograficzną rozdzielczość.

Źródło: www.rathgeber.eu/pl