Jak wygląda serwis wózka widłowego

Trudno wyobrazić sobie sprawną pracę na regałach zapleczy sklepów bez działającego wózka widłowego. Wyjmowanie towarów ważących tony to chleb powszedni dla magazynierów i przeszkolonej kadry z dokumentami na wózki widłowe. Uszkodzenie wózka, przy braku zamiennika lub kolejnego „widlaka” nieraz doprowadza do paraliżu lub spowolnienia pracy. Jakie czynności należy przedsięwziąć, by nie dopuścić do takiej sytuacji?

Serwisy oferują szeroki asortyment części do wózków widłowych, zarówno nowych, jak i używanych zamienników. Z serwisowaniem jest podobnie jak w przypadku każdej innej maszyny: samochodu, czy ciężarówki. skup wózków widłowych dysponują okresem gwarancji, ale faktyczny stan zużycia poszczególnych komponentów nie następuje równomiernie. Przeważnie momenty słabości „widlaka” dają się zauważyć wcześniej, obojętnie czy problem unieruchamia silnik, zawieszenie czy podnośnik (wózki widłowe

Regały magazynowe

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com
Przez pośpiech, także dla zaoszczędzenia firmy skłonne są naprawiać wózki „metodą złotej rączki”. Część serwisów naprawczych potrafi nie testować modernizowanych wózków widłowych i paletowych. Fachowych serwisantów w zakresie naprawy poznamy właśnie przez próbowanie testowe oddanych wózków. Nie samym przeglądem zajmuje się serwis naprawczy – warto dopłacić do usługi, umożliwiającej odżycie napędu, konserwację maszyny, czy regulację przekładni. Prawidłowe skonfigurowanie baterii akumulatora, dogranie elektroniki i kokpitu i korekta ogumienia to kolejne elementy jakie wykonuje profesjonalny serwis naprawczy części do wózków widłowych. Poznań, Śląsk, Wrocław – w tych ośrodkach znajdziemy bogatą mozaikę ofert serwisowych dopasowanych pod części konkretnej marki (Toyota, Lebher, Cat, Volvo).
Rzetelna i profesjonalna reparacja wózków widłowych oznacza wysokie koszty doinwestowania w serwis, od najmniejszych części poczynając. Uszczelki zaworowe to cena w okolicach 70 złotych, aparat zapłonowy wyniesie nas blisko 700 złotych, a silnik do wózka o udźwigu kilku ton to wydatek 1200 złotych. Zważywszy, że wózek widłowy to machina zbudowana z wielu małych i dużych części potencjalna naprawa wydawałaby się nieopłacalna. Stąd też zaleca się przekazywanie wózków widłowych, raz na jakiś czas, do analizy technicznej.

Czy masz ochotę przeczytać analogiczne teksty? Jeżeli tak, to zobacz w witrynie (https://www.jarecki-dpfserwis.pl/baza-wiedzy) inne wiadomości odnoszące się takiej kwestii – odnośnik jest tu.