cynkowanie ogniowe jako niezwykle odporne i ciężko rozpuszczalne naloty kryjące.

Obecnie trudno byłoby wyszukać gałąź przemysłu, jaka nie korzysta z możności galwanotechniki. Pokrycia galwaniczne są wykorzystywane prawie w każdej specjalności, nawet w tak wymagającej jak kosmonautyka, lub lotnictwo.

proces cynkowania

Autor: Steve Snodgrass
Źródło: http://www.flickr.com
Galwanizernia zajmuje się pokrywaniem metali różnorodnymi powłokami które mają zabezpieczyć metal przed korozją. Użycie powłok nie tylko wydłuża życie różnego gatunku wyrobów. Nie mniej istotne jest uzyskanie idealnego efektu estetycznego. Dużo powłok galwanicznych aplikuje się w celach czysto ozdobnych, co w zestawieniu z własnościami osłonowymi i niższymi kosztami robi z nich rozstrzygnięcie bezkonkurencyjne. Dobrze dobrane powłoki zdołają także udoskonalić właściwości mechaniczne i technologiczne metali.

Cynkowanie ogniowe to metoda zanurzeniowa.

Zainteresował Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź ekskluzywne schody szybko, tu znajdziesz coś, co prawdopodobnie też będzie równie ciekawe.

Znaczy to, że zarówno przygotowanie powierzchni, jak też powlekanie cynkiem odbywa się przez zatopienie części konstrukcji w wannach, które zawierają kąpiele o należytym składzie chemicznym. Taka technika gwarantuje szansę dotarcia do jakiejkolwiek szczeliny, oczyszczenia jej i (porównaj najlepsze promocje na opakowania transportowe kador group) przed korozją. Końcowym etapem procesu cynkowania jest nałożenie powłoki cynkowej na estetyczne elementy stalowe, które zanurza się w roztopionym cynku. Przy zrealizowaniu wskazanych warunków dotyczących rodzaju stali, zwłaszcza chodzi o zawartość krzemu i fosforu, a także przy właściwym skonstruowaniu fragmentów przeznaczonych do cynkowania , otrzymuje się warstewki przeciwrdzewne wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, erozję, udary, wolne od porowatości, wykazujące świetną przyczepność do gruntu.

Cynkowanie ogniowe zapewnia bardzo wytrzymałe i ciężko rozpuszczalne naloty kryjące. Warstewka cynkowa chroni stal przez wiele lat i nie nastręcza pielęgnacji – . Na dodatek można wydłużyć jej trwałość, także nadać wyrobom potrzebne walory estetyczne poprzez pokrycie ocynkowanej nawierzchni dodatkową warstewką lakierniczą, bądź malarską. Okres wytrzymałości osłonki cynkowej jest zależny od obciążenia korozyjnego otoczenia, w którym konstrukcja jest używana, a również od grubości powłoki.