Auto na gaz, czyli jak jeździć ekonomiczniej i zbiorniki na błękitny gaz, czyli jak urządzić się korzystniej cenowo

W rejonach, gdzie nie ma rurociągu naturalnego paliwa, właściciele domków jednorodzinnych coraz częściej decydują się na gaz ze zbiornika. Z uwagi na fakt, że założenie takiej armatury nie wymaga teraz zezwolenia na wybudowanie.

Paliwo

Autor: HM Revenue & Customs
Źródło: http://www.flickr.com
Wystarczy zamiar zgłosić do urzędu powiatowego. Jeśli w przeciągu miesiąca od daty zgłoszenia, Kierownik Starostwa nie złoży sprzeciwu, możemy rozpoczynać roboty instalacyjne. Wiadomo, że naturalne paliwo jest korzystniejsze cenowo od gazu płynnego, ale jego doprowadzenie do domu może się okazać trudne technologicznie i drogie, a nierzadko zwykle nieosiągalne. Z gazem płynnym takich problemów nie ma.

Transportowany właściwymi samochodami jest dowożony praktycznie wszędzie, gdzie da się dojechać samochodem i gdzie można zamontować zasobnik do jego magazynowania. Po to by używać paliwa gazowego, wystarczy podpisać umowę z dostarczycielem – na każdym obszarze jest ich zwykle paru. Dostarczenie do domu paliwa gazowego może odbywać się na dwa sposoby: z zasobnika ulokowanego na nieruchomości lub pod ziemią. Dobór adekwatnego rozwiązania uzależnione jest głównie od poziomu wód gruntowych na

Auto

Autor: Clifton
Źródło: http://www.flickr.com

posesji a także od aspektów estetycznych. Położone blisko domu zbiorniki na paliwo gazowe, mają różną pojemność, którą dobiera się na potrzeby domostwa – zobacz zbiorniki lpg. Bierze się też pod uwagę: potrzebę ilości gazu, możliwość lokalizacji danej pojemności zbiornika, ilość nalewania gazu – wynikająca z objętości zbiornika i czerpania paliwa gazowego.

Zbiornik patrz na gaz LPG dostępny na rynku dostosowany jest do magazynowania mieszanki propanu-butanu używanego do wspomagania pojazdów osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusów, które zaopatrzone są w instalację gazową. W zależności od wielkości silnika i możliwego spalania, a także wymaganego zasięgu, na jednym zbiorniku (szczegóły tutaj: http://maragency.pl/kategoria/zbiorniki-podziemne/grp/11/) gazu, stosuje się zbiornik na gaz LPG różnego rodzaju i objętości. Może być zrobiony w kształcie walca lub w formie koła zapasowego, umożliwiając jego instalowanie w miejscu tej części i zachowując przestrzeń w bagażniku. W tym drugim przypadku pojemnik zwany jest toroidalnym.