Żurawie budowlane – kupno czy wynajem żurawia?

Żurawie budowlane to obecnie największe maszyny robocze, jakie mamy sposobność zauważyć w najbliższym otoczeniu. Taki widok jest popularny szczególnie w wielkich aglomeracjach miejskich, gdzie liczba przeprowadzanych przedsięwzięć z udziałem żurawi jest bez wątpienia największa. Na każdym kroku można zobaczyć place budowy, na których montowane są nie jeden, lecz kilka żurawi.

żurawie wieżowe

Źródło: www.dzwigmar.pl

Urządzenie takie w swojej budowie stosuje podstawowe prawa fizyki, a jest nie do zastąpienia przy każdej dużej budowie i zapewne przez długi czas jeszcze nie stworzone zostanie coś, czym można byłoby je zastąpić.

Profesjonalne dźwigi wieżowe, czyli żurawie, wytwarza dzisiaj sporo europejskich i światowych firm. Kolumna żurawia to skomplikowana konstrukcja odmienna od pozostałych sprecyzowanym wysięgiem oraz udźwigiem. Występuje dużo różnych żurawi, które dzieli się ze względu na typ wysięgnika, miejsce obrotu, metodę posadowienia czy też sposób montażu. Wszystko po to, żeby idealnie dobrać maszynę do specyfiki prowadzenia wybranej budowy.

Gdy mowa już była o wielkich aglomeracjach oraz interesują nas żurawie Wrocław jest jednym z tych miast, gdzie widok żurawi budowlanych jest bardzo pospolity. By móc skorzystać z pomocy takiego rodzaju maszyny należy zwrócić się do firmy oferującej wynajęcie żurawi. Nie trzeba szukać daleko od nas i narażać się na kolejne koszty związane z transportem. Najkorzystniej jest wobec tego odnaleźć firmę w okolicy. Przedsiębiorstwa posiadające żurawie na wynajem często są dosyć elastyczne i proponują nam sposobność wybrania najlepszego dla nas metody rozliczania się za korzystanie z maszyn.

Nasze potrzeby na wykorzystanie z dźwigu mogą się stać jednakże tak ogromne, iż w pewnym momencie dojedziemy do stwierdzenia, iż w dalekiej perspektywie wynajem przestaje być dla nas opłacany. Wtedy powinny nas absorbować wyłącznie propozycje ujmujące sprzedaż żurawi. Z pewnością jest to duży koszt, w wielu wypadkach łączący z koniecznością wzięcia pożyczki lub poszukania innego sposobu na dofinansowanie naszej firmy. Jednakże jeżeli wywnioskujemy, iż nasze przedsiębiorstwo ma dobre perspektywy na rozrost albo zachowanie aktualnego rytmu pracy, do której to wykorzystanie żurawia jest konieczne, należałoby mimo wskazanych przeciwności poważnie pomyśleć nad zakupem tego rodzaju sprzętu.

Nie możesz doczekać się następnych wpisów? Mamy dla Ciebie łącze do wpisu, które da Ci możliwość, by zaznajomić się z wielką dawką świeżych treści.

/J]

Źródło: