Zupełnie nowe czynności i nowe produkty. Poznajemy je, gdy musimy interesować się nowym tematem. Nie zawsze jest to łatwe

Czy istnieją faktycznie ludzie, którzy znają się na wszystkim? No cóż, trudno znaleźć taką osobę. Jeszcze może przed wiekami rzeczywiście było na świecie wielu mędrców, którzy potrafili swoim umysłem ogarnąć cały świat. Niemniej, ówczesna wiedza nie była tak rozległa, jak w tej chwili.

Dziś to zwyczajnie niemożliwe, by wiedzieć wszystko, to przekracza nasze możliwości poznania. Kto jednak twierdzi, że zna się na wszystkim jest raczej próżniakiem niż równym partnerem do poważnej dyskusji. Dlaczego jest tak? Dlatego, iż świat jest za bardzo skomplikowany,aby móc chwalić się wiedzą, której tak naprawdę nie posiada nikt.

O swoich brakach dowiadujemy się często, gdy przychodzi do poznawania nowej czynności. Na pierwsze wrażenie można powiedzieć o tym zjawisku jednym zdaniem.

Interesuje Cię, co to są moje źródła? Jeśli tak, to musisz wejść w poniższy link i pod nim odkryjesz masę frapujących wiadomości w tym temacie.

No da się, przecież nieprzypadkowo tworzone są definicje i terminy, by jakoś ogarnąć rzeczywistość.

Systemy przeciwdeszczowe

Autor: Joy Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Jednocześnie, taka definicja jest tylko to jakby wycinek potężnego świata, bo każdy może się nauczyć na pamięć jednego zdania, ale już wyrecytować z głowy całą książkę? Niemożliwe.

Tak jest właśnie, gdy poznajemy coś, a się okazuje, że jeszcze dobrze nie wystartowaliśmy. Pogłębiamy temat i nagle się okazuje, że są tam pojęcia, które po raz kolejny trzeba przyswoić, a za nimi widać już kolejne i kolejne, jak na przykład koryto, odwodnienie drogowe czy polimerobeton. Tak właśnie to się przeważnie odbywa, że niby znane terminy potrafią rozwinąć się w ciągi innych terminów, i tego jest tak bardzo dużo, że nie można tego zwyczajnie przyswoić. Zresztą, przecież wszystkie uczelnie, na których realizowane są kierunki studiów skupiają się na tym, żeby nauczyć konkretnie jednej rzeczy danego studenta, żeby w przyszłości był on wykwalifikowanym specjalistą. Zobacz również:

Kiedyś mówiło się, że człowiek od wszystkiego jest do niczego, ale to jest na czasie także dzisiaj. Zamiast udawać specjalistę od wielu dziedzin, lepiej znaleźć swój obszar zainteresowań i to w nim się rozwijać. Tylko to zagwarantuje nam status eksperta w danej kwestii. W innych okolicznościach będzie znał tylko wszystko powierzchownie, a nie jest to konkretną wiedzą.