Szukamy pracy w Holandii

W jaki sposób poszukiwać zatrudnienia w Holandii? Najlepiej przez uitzendbureau, czyli biura pracy czasowej. To bardzo popularna forma zatrudnienia w Holandii, jaka cieszy się dużym powodzeniem między innymi wśród naszych rodaków.

To rozwiązanie praktyczne dla pracodawców, jako że nie muszą oni prowadzić naborów – robi to za nich pośrednik. Mogą też przyjmować pracowników do wykonania określonego projektu, bez konieczności bezpośredniego ich zatrudniania. Niestety, znaczy to również, iż mogą w każdej chwili zwolnić pracobiorcę, nie ponosząc konsekwencji.
Jak szukać pracy? Na początek przemyśl, w jakiej branży chcesz wykonywać pracę. Uitzendbureau mają w swojej ofercie prace okazjonalne w rolnictwie, specjalizacji budowlanej itp. Jednak w Holandii panuje spore zróżnicowanie oferty pracowniczej w zależności od rejonów. Na przykład w północnej Holandii funkcjonuje przemysł – pozostałe wiadomości – kwiatowy, natomiast w części południowej przeważają uprawy jarzyn, m.in. papryki oraz pomidorów. Poza tym istnieje ciągłe zapotrzebowanie na pracowników w przemyśle mięsnym – oferta bezpiecznego transportu do Holandii. Duże przedsiębiorstwa logistyczne w całej Holandii, a w szczególności na wschodzie, jak przykładowo DHL, mają ciągle zapotrzebowanie na kierowców podnośników widłowych i osoby trudniące się uzupełnieniem zamówień w składach.

przemysł

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz to bardziej rozpowszechnionym a także najskuteczniejszym sposobem szukania zatrudnienia jest sieć internetowa. To źródło oferuje całą paletę opcji szukania pracy. W internecie znajdziemy bowiem nie jedynie serwisy z ofertami pracy, lecz też fora dyskusyjne, które mogą okazać się prawdziwą kopalnią wiedzy i miejscem wymiany doświadczeń. Na dodatek w internecie możesz bez trudu znaleźć dane kontaktowe do pracodawców czy też agencji pośrednictwa. Możemy też wykorzystać net wpisując do niego busy Holandia – . Kolejną metodą jest poszukiwanie ofert zatrudnienia w prasie – zarówno krajowej, jak także lokalnej. Wiele gmin kolportuje bezpłatne gazety, w których też znajduje się strona z ogłoszeniami. Najsporzej propozycji pracy możemy znaleźć w sobotnich edycjach. Warto wiedzieć, iż w bibliotekach jak też w większości restauracji gazety możesz przeglądać za darmo. Odnajdziesz w nich również ogłoszenia proponujące transport osób do Holandii.
Jeżeli poszukujesz zatrudnienia przez agencję, najlepiej odwiedzaj ją osobiście.

Zabierz z sobą dowód tożsamości a także wydrukowane w paru egzemplarzach CV. Nawet jeśli w danej chwili nie ma dla ciebie pracy, pozostaw własny życiorys oraz poproś o wpisanie twej kandydatury do bazy danych.