Stal trudnościeralna, maszyny wykorzystywane w zakładach przemysłowych

Stal trudnościeralna ma rozległe wykorzystanie. Najczęściej używana jest w sektorze budowlanym, górniczym, branży wydobywczej oraz gospodarce odpadami. Najbardziej znanym typem blach wyprodukowanych ze stali trudnościeralnej jest blacha hardox. Jest ona wyjątkowo odporna na zniszczenie, co jest najistotniejsze w produkcji przemysłowej.

Jednocześnie ze względu na swoją twardość i plastyczność charakteryzuje się znaczną trwałością. Ta cecha podnosi efektywność wytwarzanych maszyn. Są niezawodne bez względu na sytuację, niezależnie od gałęzi przemysłu, w której są wykorzystywane. Blachy hardox mimo swojej twardości są łatwe w obróbce, co zwiększa ich zakres wykorzystania. Stal hardox nie traci własności nawet podczas wyginania, kształtowania jak również spawania. Wykonywane z niej maszyny przemysłowe (sprawdź koniecznie – trak poziomy) oraz ich elementy np. noże przemysłowe Dynamic – (klej na gorąco) oraz zgarniacze charakteryzują się niezwykłą odpornością na odkształcenia i długim okresem użytkowania. Urządzenia wykonane ze stali 500 HB są lżejsze od innych dostępnych na rynku.

Przykład konstrukcji stalowej   pomnik Schiffshebewerk Niederfinow

Autor: bgeissl
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bgeissl/2766483590/

Noże maszynowe

Śruby płużne czy noże maszynowe zwane również nożami przemysłowymi mają szerokie zastosowanie. Produkowane są ze stali trudnościeralnej, dlatego idealnie znajdują swoje zastosowanie w przemyśle. Noże maszynowe stosowane są w przemyśle metalowym, papierniczym, drzewnym, tytoniowym, w przemyśle tworzyw sztucznych oraz recyklingu, w przemyśle spożywczym, gumowym, przemyśle poligraficznym. Noże maszynowe to: noże do cięcia, do cięcia i wycinania, do łupania, mielenia, do kruszenia, do heblowania oraz noże do odcinania. Atutem noży maszynowych jest wykorzystanie najlepszych materiałów wsadowych, które dobierane są indywidualnie do potrzeb przerobowych. Produkcja noży z blachy hardox trzykrotnie wydłuża okres użytkowania ostrzy, co wpływa na ograniczenie kosztów związanych z naprawą.

Zgarniacze

Zgarniacze wykorzystywane są na przykład do czyszczenia przenośników taśmowych z pozostałości po transportowanych materiałach. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieusunięte resztki przyczyniają się do zmniejszania wydajności całego systemu transportu, co powoduje wzrost kosztów eksploatacji urządzenia. Zgarniacze poprawiają trwałość i niezawodność ciągu transportowego, poprzez ograniczenie częstotliwości napraw, ponadto ograniczają hałas i zapylenie. Zgarniacze odznaczają się wysoką efektywnością oczyszczania, dużą elastycznością w procesie zgarniania odpadów. Ich montaż nie sprawia trudności. Znajdują zastosowanie w oczyszczalniach ścieków, w zakładach papierniczych, w przemyśle spożywczym i metalowym.