Przenośniki – Sposób na niezawodny transport technologiczny

przenośnik rolkowy

Źródło: www.promus.katowice.pl

Obecne warunki i oczekiwania rynkowe narzucają praktycznie na dowolny zakład przemysłowy potrzebę zastosowania maksymalnie efektywnych i ekonomicznych rozwiązań. Zmiany obejmują maksymalną automatyzację działań w firmie jednakże w taki sposób by nadal były one niezawodne i nie spowodowały przerw w produkcji. Zakłady albo przedsiębiorstwa logistyczne ze względu na specyfikę wykonywanej działalności w największym stopniu mają do czynienia z dużą ilością produktów i pakunków. W tego typu miejscach niezastąpiona jest dobrze prowadzona sortownia i mechanizm pozwalający administrować taką ilością produktów.  Dla tej firmy zaprojektowano profesjonalne systemy transportowe. Całościowe rozwiązania oferowane są przez wyspecjalizowane firmy. Całokształt rozwiązania jest zrobiona dokładanie dla naszych potrzeb oraz uwzględniająca założenia charakterystyczne dla naszych produktów. Takie rozwiązania transportowe opierają się na specjalistycznym projekcie układu automatyki oraz wykorzystaniu odpowiedniego zespołu przenośników. Do tego można prowadzić znakowanie i segregować produkty. Systemy transportowe odnajdują zastosowanie w przewozie wszystkich kartonowych opakowań i produktów przed zapakowaniem.  

Przenośniki

Kluczowym momentem opracowania całego systemu jest dobór stosownych częśći, z których zbudowany będzie układ. Przez wzgląd na charakter pracy wszystkie części muszą być niepodatne na ciągłe wibracje wywoływane przez wagę paczek oraz na ścieranie a także zwykłe zniszczenie. Podstawowym elementem jest część wprost odpowiedzialna za przenoszenie produktów, czyli przenośnik. Zależnie od zapotrzebowania do wyboru mamy kilka typów przenośników.

przenośnik ślimakowy

Źródło: http://www.promus.katowice.pl/

Przenośniki rolkowe

Przenośniki rolkowe są najszerzej stosowane spośród wszystkich. Wykorzystywane są praktycznie w każdej dziedzinie przemysłu i można za ich pomocą przenosić niemal każdy towar. Występują przenośniki rolkowe nienapędzane i napędzane. Te pierwsze kręcą się wprost pod przesuwającym się pakunkiem. Do bardziej niestandardowych zastosowań stosuje się przenośniki taśmowe, które umożliwiają transport materiałów sypkich lub łańcuchowe.

Przenośniki wibracyjne

Przenośnik wibracyjny jest używany do transportu materiałów sypkich o różnej granulacji i jest wykorzystywany do zaopatrywania kruszarek i młynów w kopalniach a także cementowniach. Jest przydatny do wyładowywania wagonów kolejowych, transportu rudy, minerałów w stalowniach oraz przemyśle chemicznym. Umożliwia dozowanie materiałów w przemyśle spożywczym. Dzięki niemu można manipulować wszystkimi gatunkami materiałów sypkich, od proszku, aż po wielkie frakcje rudy, przy wydajności od kilku kilogramów, do tysięcy ton na godzinę. Jest solidny i ekonomiczny w eksploatacji oraz ulega minimalnemu zużyciu.

Przenośniki kubełkowe

Przenośnik kubełkowy to narzędzie służące do transportu materiałów w formie sypkiej. Znajduje szerokie zastosowanie|Używa się ich na wielką skalę przy przenoszeniu wszelkiego typu płodów i produktów rolnych. Może być wykorzystywany również do przenoszenia materiałów używanych na budowach jak na przykład żwir, kruszywa i tym podobne. Wśród przenośników kubełkowych wyróżnia się kilka form. Najczęściej spotykane są przenośniki proste. Wykorzystywane są takżprzenośniki – zgarnij rabat na przenośniki pantograficzne-> http://www.olejnik.pl/przenosniki-elastyczne-grawitacyjne-roleczkowe/ -rzenośniki okrężne. Urządzenia te powinny się charakteryzować przede wszystkim szczelnością, ponieważ od tego uzależnione jest, czy transportowany materiał dotrze na miejsce przeznaczenia w takiej samej ilości. Konstrukcja przenośników najczęściej wykonana jest ze stali, co zapewnia jej solidność i trwałość.

Przenośniki ślimakowe

Przenośnik ślimakowy to urządzenie niezbędne do przesypywania ziarna, piasku i innego rodzaju materiałów sypkich. Poza tym umie przesiewać zboże i bezproblemowo napełniać nim pojemniki. Zastosowanie znajduje po sezonie zbiorów, gdy plony zbiera się w stodołach i olbrzymich przechowalniach. Przenośniki ślimakowe są stosunkowo mało kosztowne i, co niesamowicie ważne, nie pobierają dużych ilości mocy