Metody zabezpieczenia na wypadek braku energii elektrycznej, podstawowe informacje o agregatach prądotwórczych.

Nasz obecny świat jest oparty na elektrycznej energii, stała się ona ona tak powszechna, że dostrzega się jej istnienie, jak nagle jej zacznie brakować. Sytuacje tego typu zdarzają się na szczęście niezbyt często, lecz jednak się zdarzają. Klęski żywiołowe niszczą linie zasilające albo zwyczajnie któreś z urządzeń w nich ulegnie uszkodzeniu i nagle w mieszkaniach, instytucjach i firmach powstaje ogromny problem.

O ile przeciętna rodzina pół dnia bez prądu bez problemów przeżyje, co najwyżej nie będzie jak zagotować herbaty albo nie można będzie oglądnąć kolejnego serialu, to są miejsca, w których prądu naprawdę nie może braknąć. W pewnych sytuacjach, jak ma to miejsce na przykład przy szpitalach, stawką będzie życie chorych ludzi, w innych niekiedy ogromne pieniądze, jakie można utracić jak pojawi się przestój.

Kliknij śmiało ten odnośnik a przekonasz się, że w najświeższym źródle opublikowano niesamowicie intrygujące materiały. One również są dające do myślenia.

Z tego też powodu chcąc zapewnić w firmie czy instytucji zabezpieczenie na taką okoliczność, wykorzystywane są specjalne agregaty prądotwórcze Warszawa.

Porównaj –

Agregat prądotwórczy Honda

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Agregaty mają bardzo wszechstronne wykorzystanie. Przede wszystkim używa się ich do zabezpieczenia zasilania w ważniejszych miejscach, wtedy w przypadku pojawienia się braku zasilania są one włączane i generują prąd. Rzecz jasna przeważnie ich moc nie starcza na pokrycie całego zapotrzebowania, lecz do spokojnego przeczekania czasu niezbędnego do przywrócenia sprawności sieci zasilającej całkowicie powinny wystarczyć. Coraz powszechniejsze staje się też ich wykorzystanie w przemyśle i rozrywce. Przykładowo dobrze się sprawdzają w zasilaniu różnych maszyn w lokalizacjach, do jakich nie ma możliwości podciągnięcia sieci elektrycznej – zobacz. Zazwyczaj wykorzystuje się podczas organizowania większych imprez masowych, w takim przypadku także pełnią rolę zabezpieczającą na wypadek awarii sieciowego zasilania. Coraz powszechniejsze wykorzystanie takich agregatów spowodowało, że pojawiać się zaczęła także oferta ich wypożyczenia. W zasadzie każda wypożyczalnia agregatów prądotwórczych ma w ofercie spory wybór ich modeli, od malutkich wystarczających do zasilania niewielkiej pompy do bardzo dużych, umożliwiających zasilenie dużego koncertu.