Nowoczesne inwestycje

W zakładach przetwórstwa żywności sprawą priorytetową jest świeżość artykułów żywnościowych oraz uwzględnienie norm Unii Europejskiej dotyczących sposobu ich magazynowania. Innowacyjne, przyjazne środowisku, wzniesione zgodnie z najnowszymi technologiami oraz wymogami zakłady, są gwarancją sukcesu przedsiębiorstwa.

chłodnictwo

Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Firmy, które specjalizują się w projektowaniu oraz kompleksowym wykonawstwie instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych, dla wszelkich gałęzi przemysłu – głównie spożywczego, gwarantują swym klientom najwyższą jakość usług. Realizacja takich przedsięwzięć przez odpowiednie firmy, przebiega począwszy od opracowania koncepcji, dokumentacji projektowej, poprzez budowę w generalnym wykonawstwie, do oddania kompletnego systemu do eksploatacji.

Nie czekaj! Jeżeli spodobały Ci się nasze wpisy, to doczytaj ponadto (https://www.installgroup.pl/bramy-wjazdowe-rodzaje-wady-zalety-co-musisz-wiedziec) nowe i zajmujące wątki. Wystarczy kliknąć w ten link.

Więcej możesz zobaczyć tutaj.

Wykwalifikowana i doświadczona załoga inżynieryjno-techniczna zajmie się projektowaniem a następnie realizacją układów sterowanych komputerowo (automatyka chłodnicza), wyposażonych w monitoring oraz rejestrację danych. Każde urządzenie wymaga odpowiedniego sterowania. Dla urządzeń o mniejszym stopniu skomplikowania i typowej budowie stosuje się układy automatyki oferowane przez producenta. Dla bardziej rozbudowanych układów wskazane są dodatkowo szafy sterujące. Dzięki czemu, wobec obecnie obowiązujących przepisów prawa, zakładane instalacje amoniakalne nie potrzebują operatorów. Gdy zajdzie potrzeba firma zajmie się również przygotowaniem kosztorysu oraz wycen instalacji dla celów kredytowych, a także wniosków o wsparcie ze środków Unii Europejskiej.

Chłodnia

Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki wsparciu ze źródeł zewnętrznych o wiele łatwiej jest urzeczywistnić przedsiębiorcom pomysł na modernizację firmy. Skorzystanie z pomocy oferowanej przez fundusze unijne na pewno znacznie wpłynie na jej rozwój i to jak będzie postrzegana na rynku.

Jednak zakłady przemysłowe to nie tylko instalacje chłodnicze i klimatyzacyjne, ale również systemy grzewcze jakimi są kotłownie parowe, i wodne, mające zastosowanie zwykle w produkcji przemysłowej. Para o odpowiednich parametrach potrzebna jest w zakładach mięsnych, przemyśle przetwórczym ( np. papierniczym) bądź spożywczym. Zakres czynności na kotłowniach parowych jest ustalany z klientem i obejmuje kompleksową obsługę kotła, jak i urządzeń znajdujących się w kotłowni. Należy mieć na uwadze, iż, stały serwis owego zespołu urządzeń jest koniecznością nie tylko ze względów ekonomicznych, ale także z uwagi na bezpieczeństwo. Zobacz sprawdzoną firmę.