Co to jest komunikacja przemysłowa?

W obecnych czasach przemysł nie może sprawnie funkcjonować bez komunikacji i przesyłu danych. W tym celu pomocne okazują się rozmaite systemy komunikacji przemysłowej. Radiomodem, czyli modem radiowy, to urządzenie, które okazuje się potrzebne wszędzie tam, gdzie nie można ułożyć tradycyjnego przewodu albo z jakichś względów jest to pracochłonne lub bardzo drogie. W zależności od rodzaju modułów, dane mogą być wysyłane na dystansie nawet kilkudziesięciu kilometrów.

przemysł

Autor: Grégory Tonon
Źródło: http://www.flickr.com
Ważną zaletą stosowania rozwiązań z zastosowaniem urządzeń radiowych jest ich zdolność pracy w układzie punkt – wielopunkt, co sprawia, że dane daje się przesyłać do kilku stacji bazowych, gdzie następuje ich dalsza obróbka.
W systemie komunikacji przemysłowej ważną funkcję pełni też klawiatura. Ponieważ profesjonalna przemysłowa (zobacz również – obrzynarka od Inter-Bis – od zaufanego producenta) klawiatura zazwyczaj użytkowana jest w trudnych warunkach, poddawana jest różnym warunkom atmosferycznym i jest narzędziem, na którym nieraz pracuje kilka osób, powinna być wytrzymała, niezawodna i odporna na warunki zewnętrzne. Klawiatury nadające się do pracy na aplikacjach przemysłowych, mają wysoki poziom szczelności i wytwarzane są ze stali odpornej na korozję lub z silikonu. Sprawdź: .

Systemy przetwarzania danych w przemyśle mogą pracować na różnych poziomach i kontrolować różne obszary. Przeprowadzają na przykład monitoring zmian środowiskowych. Do tego zadania stosuje się różne dodatkowe urządzenia, na przykład czujnik przepływu powietrza bądź czujnik temperatury. Czujniki sterują także różnego rodzaju systemy wykonujące bezpośrednio prace przemysłowe. Przykładem takim mogą być urządzenia, w których wykorzystuje się przemysłowy agregat hydrauliczny. Zalicza się do nich choćby prasy hydrauliczne, podnośniki, wiertnice, łuparki, windy lub dźwigi – w zależności od gałęzi przemysłu, w której funkcjonują. Oprócz tego, że systemy przetwarzania danych mogą sterować tymi urządzeniami, mogą też monitorować rozmaite parametry ich pracy, a także przetwarzać i przesyłać te dane.
Odkryj więcej z branży: sposoby skutecznego oddymiania.