Założyłeś firmę, która z każdym dniem lepiej sobie radzi i szukasz dla niej ciekawszego miejsca na siedzibę – dowiedz się, w jakim miejscu warto ją ulokować

Kiedy PRL odszedł do przeszłości, a na rodzimym rynku zaczął rozwijać się kapitalizm, powołano do życia mnóstwo firm, które chciały rozpocząć działalność na naszym obszarze. Co ważne – nie jedynie polskich firm, ale także tych spoza naszych granic. To wszystko doprowadziło do tego, że Polska zaczęła rosnąć w siłę, a przedsiębiorstwa zarówno te istniejące, jak i nowe, rozpoczęły przychylniej myśleć o starcie. Trzeba jednakże było napisać ofertę, która zwabi inwestorów.

inwestycje budowlane

Autor: Taras Kalapun
Źródło: http://www.flickr.com/photos/xslim/308450382/

Stąd wiele miast wyodrębniło specjalne strefy, dało tereny pod inwestycje, czy powołało takie miejsca jak centrum przemysłowe; zobacz również grunty inwestycyjne. Celem było zanęcić firmy, sprawić, że zaczną przyjeżdżać do naszego państwa bardziej chętnie. Czy się sprawdziło? Zdecydowanie tak. Tereny pod inwestycje sprzedawały się niezwykle szybko, a gminy nadal poszukują nowych, by móc je przedstawić. Co ważne – dziś w znacznym stopniu także polskim firmom. Sprzedaż wymienionych terenów to duży zysk dla miast, jak również nowe miejsca pracy dla miejscowych. Zysk jest więc obopólny. A czym w zasadzie jest park przemysłowy? To miejsce, skupiające wiele małych i średnich firm (największe posiadają na swym obszarze kilkaset firm z kilkudziesięciu branż). To lokale biurowe, magazyny, hale produkcyjne, grunty pod inwestycje. W obecnych czasach w Rzeczypospolitej Polskiej dosłownie w każdym województwie znajduje się minimum 1 tego typu park (najwięcej mieści się w województwie śląskim). To świadczy o dużym potencjale i błyskawicznym rozwoju firm, pragnących zaistnieć na polskim rynku.

budowa

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Każda gmina poszukuje i stara się wyznaczyć tereny, które później można byłoby sprzedać inwestorom. Dzięki takim ruchom zyskuje nie tylko pieniądze w kasie, lecz również prestiż oraz tytuł miasta otwartego dla firm.

Jeżeli chcesz zdobyć równie ciekawe informacje na opisywany temat, to przenieść się do portalu (http://www.afg.poznan.pl/pl/shop/systemy_odciec_ogniowych.html), który skupia ważne wiadomości w odniesieniu do podnoszonego problemu.

I chociaż są w naszym państwie osoby, sądzące, iż tego typu obszary powinny służyć do rozwoju tylko rodzimym przedsiębiorstwom, należy wziąć pod uwagę fakt, iż przenoszenie produkcji do Polski przez europejskich gigantów, to tak – oszczędność dla nich, lecz i zysk dla tysięcy polskich obywateli, którzy podejmują pracę w nowoczesnych fabrykach.