Wynajem, czy zakup żurawia, czyli na jakie czynniki zwracać uwagę przy gigantycznych dźwigach?

Czym byłyby pokaźne budowy bez specyficznych, wrastających w niebo dźwigów? Stojące i obracające się żurawie wieżowe, a także żurawie jeżdżące (mobilne) w istotny sposób intensyfikują postępy w pracach przy wielkich konstrukcjach. Gigantyczny sprzęt wiąże się jednocześnie profesjonalną obsługę z czyszczeniem i odpowiednim serwisowaniem.

Nie wszystkie firmy stać bowiem na to by mieć własny dźwig, który może unieść kilka, nawet kilkadziesiąt ton, o żurawiu wieżowym nie wspominając. Na pomoc przychodzą zatem pośrednicy zajmujący się udostępnianiem przytoczonych wcześniej żurawi. Kluczowych jest tutaj parę czynników – poza interesującym sprzętem, który jest potrzebny, warto „zaopatrzyć” się w ważną wiedzę z zakresu obsługi takiej maszyny.

Żurawie na budowie

Autor: Canuckistan
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli chodzi o żurawie do wynajęcia we Wrocławiu, znajdziemy w dolnośląskim centrum sporo informacji, które pokierują nas na sprawdzony serwis, obsługę, nabycie uprawnień czy zorientowanie się w cenach wypożyczenia.Pierwsza sprawa to specjalista, czyli człowiek, który będzie umiał obsłużyć się żurawiem i wysięgnikami tej machiny, które sięgają nawet kilkudziesięciu metrów. Wyczucie dźwigni, układu sterowania to jedno, wyjątkowa uważność i sokoli wzrok są też koniecznością. Bez tych umiejętności twardych łatwo o awarię sprzętu i zagrożenie zdrowia pracujących przy konstrukcji robotników.Przy ustalaniu ceny za sprzedaż żurawia liczą się takie kwestie jak firma produkująca, rocznik, metrowy wysięgnik i wysokościomierz, udźwig maksymalny i na końcu wysięgu.

Czy chcesz dowiedzieć się czegokolwiek nowego na prezentowany wątek? Jeśli tak, to świetnie, ponieważ ta pełna treść na pewno również Cię zainteresuje.

Na ich podstawie negocjuje się cenę, która w nowszych typach przekracza trzysta tysięcy złotych. Na przejęciu maszyny się nie kończy – firma otrzymująca żuraw musi dostać kompletne instrukcje obsługi, przepisów bhp i przeszkolenia dla operatorów. Formalizacja i pieczątki na papierze muszą być swoją drogą, ale przecież nie powierzy się sterowania ogromnej machiny młodemu inżynierowi, który do tej pory obsługiwał małe dźwigi. Serwisy naprawiają i przeglądają części pochodzące od producentów różnych marek, szczególnie tych mocnych, czyli od Liebherra, Peinera czy Potaina. W ofertach firm zajmujących się tematyką wielkich dźwigów jak są również specjalistyczne szkolenia na operatorów, które kończą się certyfikowanym egzaminem UDT.