Odprawa fiskalna poza granicami Polski – jakie niesie z sobą przywileje i co możemy dzięki niej zyskać?

Import towarów to doskonałe źródło dochodu dla osób, które potrafią dobrze obracać kapitałem. Niestety dosyć często proceder ten jest spowalniany przez przeróżne opłaty celne i podatki, które zatrzymują kapitał w jednym miejscu, uniemożliwiając obracanie nim.

pomiar temperatury

Źródło: pixabay.com

Istnieją jednak metody, aby temu zaradzić – jakie?
Jeśli poszukujesz miejsca, które odznacza sprawnie działająca agencja celna Gdynia, Gdańsk ani pozostałe polskie porty zdecydowanie do nich nie należą. Cały proceder trwa tu zdecydowanie dłużej niż w pozostałych europejskich krajach, zmuszając importerów do niepotrzebnego czekania, które może doprowadzić do strat. Właśnie dlatego wielu importerów decyduje się na wykorzystanie kuszącej furtki, jaką zostawia dla nich europejskie prawo – jest to odprawa fiskalna europejska. Możliwość ta obowiązuje jednakże tylko firmy funkcjonujące na obszarze Unii Europejskiej. Prześwietlając w różnych krajach europejskich instytucję, jaką jest agencja celna Gdynia nie może być bowiem porównywana ze swoimi odpowiednikami w Niemczech czy Belgii.
budowa tarasu

Autor: LIBET
Źródło: LIBET
podnośnik koszowy

Autor: Glen Wallace
Źródło: http://www.flickr.com
Korzystając z tej możliwości możemy sprawić, że odprawa celna eksportowa będzie nas kosztować znacznie mniej – uregulujemy tylko cło.

Jeżeli masz chęć przeczytać więcej informacji na ten temat, to sprawdź ten link – jest tam bardzo świeża wiadomość dotycząca takiej tematyki.

Spłatę należnego podatku VAT możemy natomiast trochę odwlec czasowo lub nawet całkowicie ominąć, co jest wyjątkowo opłacalne i pozwala inaczej spożytkować zaoszczędzone w ten sposób pieniądze. Odprawa fiskalna w Niemczech czy Belgii pozwoli nam również zminimalizować czas postoju produktów w urzędzie celnym i ułatwić ich odprawę, co w znaczący sposób zmniejszy koszty ich przechowywania. Proceder ten ma tyle zalet dla importerów, że coraz większa ich liczba stosuje go w czasie pracy, a sama odprawa celna eksportowa staje się coraz popularniejsza wśród inwestorów z Polski.

W wypadku używania tej opcji musimy jednakże doliczyć cenę przetransportowania produktów z niemieckiego portu do Polski – zwykle przy pomocy samochodów ciężarowych. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie wydatki składowe całkowity koszt importowy i tak jest znacznie niższy niż w przypadku bezpośredniego importu do Polski.