Biznes w naszym kraju. Czy to z pewnością dobry koncept?

By | 23 February 2021
Mając własną firmą musimy borykać się z wieloma utrudnieniami. Mówi się co prawda, że człowiek jest na swoim i to akurat prawda, gdyż nie ma nad sobą dyrektora, ale… Ma za to innych przełożonych, a jest ich bardzo dużo, więc musi się z nimi liczyć.

Mocne wejście Twojej firmy

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Urzędnicy, ponieważ o nich w tym momencie mówimy, to zmora każdego z przedsiębiorców, zwłaszcza w Polsce. Nie twierdzę, iż są państwa, w których jest korzystniej, ponieważ wiem, że są także państwa, gdzie jest mniej korzystnie. Mimo wszystko, jako członek Unii Europejskiej i kraj, jaki dość prędko się rozwija, powinniśmy mieć trochę lepsze podejście do ludzi posiadających własne działalności gospodarcze.

No bo właściwie prywatne firmy to same korzyści dla rozwoju gospodarczego. Dzięki temu, że istnieją rynek usług staje się coraz bardziej konkurencyjny, na czym korzystają też konsumenci, dzięki temu zatrudniani są także ludzie, którzy otrzymują wypłatę, więc są w stanie robić zakupy. Jeśli natomiast jest duże bezrobocie to z tymi ludźmi też trzeba coś zrobić. Odsyła się ich wtedy do opieki społecznej po zapomogi, ale to my płacimy, jako podatnicy za tą pomoc… Jeśli zaś istnieje sporo biznesów, które posiadają pracowników, to problem bezrobocia ulega zmniejszeniu, ludzie mają pieniądze, robią zakupy, co jednocześnie napędza konsumpcję – kolejną korzyść dla gospodarki. Przykładowo tego typu firma, która prowadzi szkolenia bhp w Warszawie, nie tylko, iż obsługuje wiele innych firm, to jeszcze oferuje|świadczy usługi usługi przydatne dla wielu – więcej na temat szkoleń bhp na

E-biznes, internet

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Nawet, jeśli ktoś ma działalność jednosodową, a musimy potwierdzić, że w Polsce jest dużo tej formy zatrudnienia to też pozytywnie, ponieważ taki człowiek zamiast kombinować, działa, oferuje swoje usługi, a gospodarka dzięki temu kwitnie. Przecież przedsiębiorca (choćby jednoosobowa działalność) musi płacić podatki, ubezpieczenie maszyn rolniczych i pozostałe opłaty, tak więc państwo polskie powinno być wdzięczne. Niestety, u nas przeważnie wszystkich traktuje się jak potencjalnych złodziei, więc nie dość, że opłaty są bardzo wysokie (i nie ma mowy o ich zmniejszeniu), to jeszcze czynione są kontrole skarbowe i inne, jakie kosztują dużo stresu i nerwów. Wielu ludzi nie daje z tym rady i wyjeżdża za granicę.

Może to się kiedyś zmieni, może nigdy. Patrząc na podejście do wielu innych sfer, nie ma co się łudzić. Istnieje zasada, my sobie, a wy sobie, przez co zyskują tylko Ci, którzy maja wpływy, znajomości i tak zwane „plecy” na każdym urzędowym szczeblu – pod tym adresem szybko zdobędziesz podpowiedź na