Co warto wiedzieć o przechowywaniu danych? Parę potrzebnych informacji

Przechowywanie danych, a przede wszystkim danych osobowych regulowane jest zapisami ustawy o ochronie danych osobowych. Zgodnie z tą ustawą nasze dane osobowe powinny być odpowiednio gromadzone oraz przechowywane. Przepisy wskazanej ustawy regulują także, w jaki sposób te dane można udostępniać.

Każdego dnia

dokumenty

Autor: http://www.freeimages.com
Źródło: http://www.freeimages.com

w naszym kraju tworzone są setki różnych dokumentów. Znaczna część z nich zawiera klauzulę, że wyrażamy zgodę na przechowywanie danych. Złożenie swojego podpisu pod wymienioną klauzulą oznacza, że zgadzamy się nie tylko na ich przechowywanie, ale także na może być przeprowadzana statystyczna analiza danych. Jeżeli chcesz przeczytać więcej koniecznie zobacz Metodolog. Tworzenie baz danych jest wymagane chociażby do celów statystycznych – kliknij w źródło. Tworzenie baz danych należy do bardzo wielu podmiotów. Taki obowiązek mają chociażby sklepy sprzedające towary przez Internet. Pamiętajmy, że nawet po złożeniu podpisu pod klauzulą o przechowywaniu oraz udostępnianiu naszych danych osobowych mamy prawo w dowolnej chwili otrzymać do nich dostęp. Możemy również zażądać, aby dane te zostały zmienione lub hulajnoga wyczynowa do 600 zł nawet usunięte z bazy danych. Takie prawo daje nam wspomniana na samym początku ustawa o ochronie danych osobowych.

praca przy komputerze

Autor: Hywell Martinez
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmaite dane gromadzą między innymi urzędnicy administracji publicznej. Analizy danych, które gromadzą są im niezbędne do wykonywania swoich codziennych obowiązków. Analiza statystyczna naprawdę często wykonywana przy wykorzystaniu programu, którym jest arkusz kalkulacyjny Microsoft. Więcej interesujących wiadomości przeczytasz na tej stronie pełen artykuł. Wspomniana analiza statystyczna wykorzystywana jest w różnych dziedzinach naszego życia. Wykorzystuje je między innymi wiele gałęzi nauki.

Najczęściej stosowanym narzędziem w tym przypadku są ankiety. Powstała nawet odrębna nauka, zajmująca się analizą danych. Nauka to znana dużej liczbie osób statystyka. Zajmuje się ona badaniem przeróżnych problemów, w tym na przykład problemów socjologicznych i ekonomicznych. Większość z nas zetknęła się z badaniami o charakterze statystycznym chociażby podczas ostatniego spisu powszechnego. Statystyka posługuje się w swoich badaniach bardzo wieloma metodami. Dzieli się na trzy podstawowe działy. Jednym z tych działów jest statystyka opisowa, która wykorzystuje parę technik do przeprowadzania badań.